Аналіз точності виявлення стеганограм, сформованих адаптивними методами, при додатковому зашумленні зображень-контейнерів

Прогонов Д. О., к.т.н., доцент

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

В роботі досліджено ефективність застосування методів попередньої обробки в задачах стегоаналізу цифрових зображень. Виявлено, що внесення додаткових адитивних завад дозволяє суттєво (до 5%) підвищити точність виявлення стеганограм, сформованих згідно з адаптивним стеганографічним методом S-UNIWARD, навіть при слабкому (менше 10%) заповненні контейнеру стегоданими, де застосування відомих методів стегоаналізу є неєфективним.

Ключові слова: стегоаналіз, цифрові зображення, метод S-UNIWARD

В работе исследована эффективность применения методов предварительной обработки в задачах стегоанализа цифровых изображений. Обнаружено, что внесение дополнительных аддитивных помех позволяет существенно (до 5%) повысить точность обнаружения стеганограм, сформованных согласно адаптивному методу S-UNIWARD, даже в случае слабого (менее 10%) заполнения контейнера стегоданными, где применение известных методов стегоанализа является неэффективным.

Ключевые слова: стегоанализ, цифровые изображения, метод S-UNIWARD

In the work, the effectiveness of the applying of pre-processing methods in the problems of digital images steganalysis is investigated. It was found that introduction of additional additive noise allows one to significantly (up to 5%) increase the detection accuracy for stego images formed according to S-UNIWARD adaptive embedding method, even in the case of weak (less than 10%) cover image paload, where usage of known steganalysis methods is ineffective.

Keywords: steganalysis, digital images, S-UNIWARD method

Download this file (RTPSAS_2019_s8_t05.pdf)Тези[Прогонов Д. О.]260 Kb