Теоретико-інформаційні оцінки спотворень контейнерів при формуванні стеганограм

Прогонов Д. О., к.т.н.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Показано вагомі обмеження використання поширених теоретико-інформаційних оцінок відстаней між розподілами значень елементів зображень-контейнерів та стеганограм, зокрема відстані Кульбака-Лейблера. Для підсилення слабких відмінностей між даними розподілами запропоновано використовувати спеціалізовані відстані Хеллінгера, Бхаттачарайя, χ2-відстані та спектр відстаней Реньї.

Ключові слова: стегоаналіз, цифрові зображення, спектр відстаней Реньї.

Показано существенные ограничения использования распространенных теоретико-информационных оценок для определения расстояний между распределениями значений элементов изображений-контейнера и стеганограмм, в частности расстояния Куль¬бака-Лейблера. Для усиления слабых различий между данными распределениями предложено использовать специализированные расстояния Хеллингера, Бхаттачарайя, χ2-расстояния та спектра расстояний Реньи.

Ключевые слова: стегоанализ, цифровые изображения, спектр расстояний Реньи.

It is shown significant limitation of usage the widespread information-theoretical estimations of distance between cover and stego file’s elements distributions, such as Kullback-Leibler divergence. For enhancement the weak differences between these distributions it is proposed to use specialized measurements – Hellinger diveregence, Bhattacharayya divergence, χ2-divergence and Renyi divergence.

Keywords: steganalysis, digital images, Renyi divergence.

Download this file (RTPSAS_2018_s8_t02.pdf)Прогонов Д. О.[Тези]687 Kb