Машинне навчання для розпізнавання об’єктів на базі бібліотеки OpenCV

Могильний С. Б., к.т.н., доцент; Задорожний Г. С., студент

Національний технічний університет України «Київський політехнічний Інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Запропоновані методи класифікації об’єктів на базі бібліотеки OpenCV (Open Source Computer Vision). Тестування методів виконане на задачі розпізнавання фруктів. Зроблено порівняння точності кожного метода при однакових розмірах масивів даних, використаних для навчання.

Ключові слова: OpenCV, розпізнавання.

Предложены методы классификации объектов на базе библиотеки OpenCV (Open Source Computer Vision). Тестирование методов выполнено на задаче распознавания фруктов. Сделано сравнение точности каждого метода при одинаковых размерах массивов данных, использованных для обучения.

Ключевые слова: OpenCV, распознавание.

Methods for classifying objects on the basis of the OpenCV library (Open Source Computer Vision) are proposed. Testing methods is performed on the problem of fruit recognition. A comparison is made between the accuracy of each method with the same size of the data sets used for training.

Keywords: OpenCV, recognition.

Download this file (RTPSAS_2018_s1_t11.pdf)RTPSAS_2018_s1_t11.pdf[Тези]870 Kb