Динаміка руху в тривимірній електромагнітній хвилі

Антоненко А. І., к.т.н., с.н.с.,

Київський національний університет технологій та дизайну, м. Київ, Україна

Приведено результати аналізу одного із рішень системи рівнянь Максвелла для електромагнітного поля, вільного від зовнішніх впливів. Рішення враховує умову обмеженої відстані до зони зміни напрямку магнітного потоку. Показано, що в такій хвилі окрім поступального руху спостерігається вихровий рух поля, як матеріального середовища.

Ключові слова: електромагнітна хвиля, щільність поля, кількість руху, енергія.

Приведены результаты анализа одного из решений системы уравнений Максвелла для электромагнитного поля, свободного от внешних воздействий. Решение учитывает условие ограниченного расстояния до зоны изменения направления магнитного потока. Показано, что в такой волне наряду с поступательным движением наблюдается вихревое движение поля, как материальной среды.

Ключевые слова: электромагнитная волна, плотность компоненты, количество движения, энергия.

The results of an analysis of one of the solutions of the system of Maxwell's equations for an electromagnetic field free from external influences are given. The solution takes into account the condition of a limited distance to the zone of change in the direction of the magnetic flux.. It is shown that in such a wave, along with the translational motion, a vortex motion of the field is observed, as a material medium

Keywords: electromagnetic wave, density of components, quantity of movement, energy.

Download this file (RTPSAS_2018_s4_t02.pdf)Антоненко А. І.[Тези]438 Kb