Дослідження антен радіоприймально-передавальних пристроїв цифрових систем радіозв'язку

Мартинчук П. П., ст. викладач; Манойлов В. П., професор кафедри, д.т.н.; Чухов В. В., к.т.н.; Хоменко М. Ф., ст. викладач

Житомирський державний технологічний університет, м. Житомир, Україна

Представлені результати дослідження нового підходу до конструювання антен приймально-передавальних пристроїв цифрових систем радіозв'язку. Розглянуті електричні та конструктивні параметри вібраторних та логоперіодичних антен із застосуванням додаткових вібраторів, кратних основній частоті, вибраних за першими гармоніками із перетворення Фур'є.

Ключові слова: Антени, цифрові системи, радіозв'язок, телебачення.

Представлено результаты исследования нового подхода к конструированию антенн приемно-передаточных устройств цифровых систем радиосвязи. Рассмотрены электрические и конструктивные параметры вибраторных и логопериодических антенн с применением дополнительных вибраторов, кратных основной частоте, выбранных за первыми гармониками из преобразования Фурье.

Ключевые слова: Антенны, цифровые системы,радиосвязь, телевидение.

The results of a study of a new approach to designing antennas for receiving and transmitting devices of digital radio communication systems are presented. The electrical and structural parameters of vibrator and logoperiodic antennas are considered with the use of additional vibrators multiples of the fundamental frequency chosen after the first harmonics from the Fourier transform.

Keywords: Antennas, digital systems, radio communication, television.