Перелаштовувані смугово-загороджуючі фільтри на основі копланарної лінії з дефектами у заземлюючому електроді

Чернов А. С.; Прокопенко Ю. В., д.т.н., доцент

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Представлено перелаштовувані смугово-загороджуючі фільтри на основі копланарної ліній з дефектами у земельному електроді. Перелаштування частоти досягається за рахунок переміщення діелектричної пластини або металевої смужки над заземлюючим електродом копланарної лінії. Запропонований метод забезпечує безперервну зміну частоти резонаторів на десятки відсотків.

Ключові слова: мікромеханічне перелаштування частоти, смугово-загороджуючий фільтр, копланарна лінія, дефект у заземлюючому електроді.

Представлены перестраиваемые полосно-заграждающие фильтры на основе копланарной линии со щелями в заземляющем электроде. Перестройка частоты достигается за счет перемещения диэлектрической пластины или металлической полоски над заземляющим электродом копланарной линии. Предложенный метод обеспечивает непрерывную перестройку частоты резонаторов на десятки процентов.

Ключевые слова: микромеханическая перестройка частоты, полосно-заграждающий фильтр, копланарная линия, дефект в заземляющем электроде.

The tunable band-stop filters based on the CPW with defected ground structure are presented. Frequency tuning is achieved by moving a dielectric substrate or metal strip above the CPW. Proposed method provides a continuously frequency tuning up to tens of percents.

Keywords: micromechanical frequency tuning, band-stop filter, CPW, defected ground structure.

Download this file (RTPSAS_2018_s4_t08.pdf)Чернов А. С., Прокопенко Ю. В.[Тези]696 Kb