Обмеження при застосуванні паралельних обчислень для оптимізації схемних функцій РЕА

Тарабаров С. Б., Шунков В. В.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Розглянуто обмеження при застосуванні паралельних обчислень в задачах пошуку екстремуму схемних функцій. Проведено аналіз найскладніших математичних операцій в ітераційних методах. Наведено основні відмінності теоретичної моделі закону Амдала від практичних результатів. Визначено напрямок подальших досліджень.

Ключові слова: методи оптимізації, CPU, GPU, багатопоточність, паралельні обчислення, закон Амдала.

Рассмотрено ограничения при применении параллельных вычислений в задачах поиска экстремума схемных функций. Проведен анализ самых сложных математических операций в итерационных методах. Приведены основные отличия теоретической модели закона Амдала от практических результатов. Определено дальнейшее направление исследований.

Ключевые слова: методы оптимизации, CPU, GPU, многопоточность, параллельные вычисления, закон Амдала.

The restrictions in parallel computing for mathematical optimization are presented. Analyzed complex mathematical operation in iterative methods. The main differences between the theoretical model of Amdahl's law and practical results are given. Defined further research direction.

Keywords: optimization methods, CPU, GPU, multithreading, parallel calculations, Amdahl’s law

Download this file (RTPSAS_2018_s1_t08.pdf)Тарабаров С. Б., Шунков В. В.[Тези]542 Kb