Апарат для елктрофульгурації з нормованим значенням вихідної потужності

Яненко О. П plus d'information.1, д.т.н., професор, Кальнюк В. О.1, інженер, Антоненко М. Ю.2, д.м.н., професор, Головчанська О. Д.2, к.м.н., доц.

1Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна
2Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, Київ, Україна

Розглянуто наявні пристрої для електрофульгурації та їхні недоліки. Розроблена структурна схема іскрового генератора для розширення функціональних можливостей даної апаратури. Описано склад пропонованого апарата для електрофульгурації та принцип його роботи.

Ключові слова: електрофульгуратор, іскровий генератор, електрохірургія, стоматологія.

Рассмотрены имеющиеся устройства для електрофульгурации и их недостатки. Разработана структурная схема искрового генератора для расширения функциональных возможностей данной аппаратуры. Описаны состав предлагаемого аппарата для електрофульгурации и принцип его работы.

Ключевые слова: електрофульгуратор, искровой генератор, электрохирургия, стоматология.

The existing devices for elektrofulhuration and their limitations are review. The block diagram of the spark generator extended the functionality of the equipment is designed. The composition of the proposed device for elektrofulhuratsiyi and operating principle are described.

Keywords: elektrofulhurator, spark generator, electrosurgery, dentistry.