Аналіз процедури хендоверу у сучасних телекомунікаційних системах з радіозв’язком

Довгань Тетяна Олександрівна, магістрант; Трапезон Кирило Олександрович, к.т.н, доцент; Гумен Тамара Федосіївна

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Визначено шляхи до зменшення часової затримки хендоверу при передаванні да-них між абонентами, на етапах їх переходу від однієї базової станції до іншої без втрати встановленого з’єднання. Показано, що у такому випадку найбільш ефективним за-собом підвищення якості функціонування мобільних телекомунікаційних мереж з підт-римкою IPv6 є не лише алгоритми зменшення обов’язкових часових етапів визначення адрес, перевірки з’єднання, визначення префіксу мережі, але й проведення аналізу на предмет оптимізації маршруту передавання даних від абонента до станції, та між або-нентами.

Ключові слова: радіозв’язок, базова станція, часова затримка, мобільний вузол, хендовер.

Определены пути уменьшения временной задержки хэндовера при передачи дан-ных между абонентами на этапах их перехода от одной базовой станции к другой без потери установленного соединения. Показано, что в такой ситуации наиболее эффективным средством улучшения качества функционирования мобильных телекоммуникационных сетей с поддержкой IPv6, есть не только алгоритмы уменьшения обязательных временных этапов по определению адреса, проверки соединения, определения префикса сети, но и проведение анализа касательно оптимизации маршрута передачи данных от абонента к станции и между абонентами.

Ключевые слова: радиосвязь, базовая станция, временная задержка, мобильный узел, хэндовер.

The ways of reduction of dwell of handover are certain at communications of data be-tween subscribers on the stages of their transition from one base station to other without the loss of the set connection. It is shown that in such situation by the most effective means of improvement of quality of functioning of mobile systems with support of IPv6, there are not only algorithms of reduction of the obligatory temporal stages on determination of address, verification of connection, determination of prefix of network, but also realization of analysis concerning optimization of route of communication of data from a subscriber to the station and between subscribers.

Keywords: radio communication, base station, dwell, mobile, handover.