Оцінка необхідної пропускної спроможності уніфікованого радіоканалу управління безпілотного літального апарату

Василенко Сергій Вікторович, аспірант; Рома О.М., д.т.н., с.н.с.; Белас О.М., д.т.н., с.н.с.

Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

У роботі наводиться методика оцінки необхідної пропускної спроможності уніфікованого радіоканалу управління безпілотним літальним апаратом для штатного режиму роботи. Для виконання ним бойових задач пропонується використання широкосмугових сигналів з використанням технологій ФМ-ПВП, ППРЧ чи OFDM.

Ключові слова: пропускна затність, енергетична ефективність, спектральна ефективність, питома швидкість передачі інформації.

В работе наводится методика оценки необходимой пропускной способности унифицированного радиоканала управления беспилотным летательным аппаратом для штатного режима работы. Для выполнения им боевых задач предлагается использование широкополосных сигналов с использованием технологий ФМ-ПСП, ППРЧ или OFDM.

Ключевые слова: БПЛА, ФМ-ПСП, ППРЧ, OFDM.

The paper is induced the method of estimating the required bandwidth of unified radio channel control of unmanned aerial vehicle for normal operation. To carry out combat missions provided the use of wideband signals using technology PM-PRS, FHSS or OFDM.

Keywords: UAV, PM-PRS, FHSS, OFDM.