Виявлення стеганограм з даними, прихованими в області перетворення цифрових зображень.

Прогонов Д. О., асистент; Кущ С. М., к.т.н., доцент

Кафедра фізико-технічних засобів захисту інформації, Фізико-технічний інститут, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київ, Україна

В роботі досліджені кореляційні та фрактальні властивості флуктуацій яскравості цифрових зображень при вбудовуванні стеганоданих різного об’єму в області перетворення контейнеру. Виявлено, що вбудування стеганоданих у ЦЗ впливає на ширину мультифрактального спектру флуктуацій.

Ключові слова: пасивний стеганоаналіз, мультифрактальний флуктуаційний аналіз.

В работе исследованы корреляционные и фрактальные свойства флуктуаций яркости цифровых изображений, при скрытии стеганоданных в области преобразования контейнера. Показано, что изменение ширины мультифрактального спектра флуктуаций зависит от объема встраиваемого сообщения.

Ключевые слова: пассивный стеганоанализ, мультифрактальный флуктуационнй анализ.

The paper is devoted to analysis of the correlation and fractal characteristics of digital images brightness fluctuations by stegodata embedding in transformation domain. It is revealed that message hiding leads to narrowing of bandwidth multifractal spectrum the fluctuation.

Keywords: passive steganalysis, multifractal detrended fluctuation analysis.

Download this file (RTPSAS_2014_s8_t5.pdf)Прогонов Д. О., Кущ С. М,[Тези]334 Kb