Задача рівномірності електричного поля у багатофазній електродній структурі

Зіньковський Юрій Францевич, д.т.н., проф.; Сидорук Юрій Кіндратович, доцент; Туровський А. О., асистент

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київ, Україна

Запропоновано математичну модель багатофазної циліндричної установки для опромінення сипучих матеріалів. Доведено можливість реалізації зони однорідного поля у внутрішній області циліндричної електродної структури. Відповідно до запропонованої моделі розрахований оптимальний поперечний розмір камери, необхідну кількість електродів для забезпечення зони однорідності електричного поля необхідного розміру.

Ключові слова:оброблення, електричне поле, потенціал, інтегральні сингулярні рівняння.

Предложена математическая модель многофазной цилиндрической установки для облучения сыпучих материалов. Доказана возможность реализации зоны однородного поля во внутренней области цилиндрической электродной структуры. Исходя из предложенной модели рассчитан оптимальный поперечный размер камеры, необходимое количество электродов для обеспечения зоны однородности электрического поля необходимого размера.

Ключевые слова: обработка, электрическое поле, потенциал, интегральные сингулярные уравнения.

It was proposed a mathematical model of multiphase cylindrical setup for bulk materials irradiation. The feasibility of a uniform field area providing in the interior of the cylindrical electrode structure is proved. According to the model the optimum lateral size of the processing camera, the required electrodes number to ensure zone of electric field uniformity of sufficient size are calculated.

Keywords: processing, electric field, potential, singular integral equations.