Дослідження ефективної магнітної проникності мікрострічкої лінії на феритовій підкладинці

Вунтесмері В.С., к.т.н., доцент; Максимчук Таїса Миколаївна, магістрантка

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київ, Україна

Розглянуто експериментальний метод дослідження ефективної магнітної проникності. Представлені графіки залежності µеф від резонансної частоти. При зменшенні частоти ефективна магнітна проникність зменшується при наближенні до частоти природного феромагнітного резонансу в не намагніченому фериті.

Ключові слова:мікрострічкова лінія передачі, ефективна магнітна проникність, ефективна діелектрична проникність, фазообертач.

Рассматривается экспериментальный метод исследования эффективной магнитной проницаемости. Представлены графики зависимости µеф от резонансной частоты. При уменьшении частоты эффективная магнитная проницаемость уменьшается при приближении к частоте естественного ферромагнитного резонанса в не намагниченном феррите.

The experimental method for studying the effective magnetic permeability. µеф are graphs of the resonance frequency. As the frequency decreases the effective permeability decreases when approaching the natural frequency of the ferromagnetic resonance in a magnetized ferrite not.