Ємнісний автогенераторний сенсор на С-негатроні

Філинюк Микола Антонович, д.т.н., професор; Ліщинська Людмила Броніславівна, к.т.н., доцент; Бондарюк Денис Володимирович, аспірант

Вінницький національний технічний університет, м. Вінниця, Україна

Розроблена та досліджена схема ємнісного авто генераторного сенсора на С-негатроні. Показано, що наявність від’ємної ємності призводить до підвищення чутливості сенсора в 2–5 разів, а наявність від’ємного активного опору С-негатрона забезпечує автогенераторний режим, що спрощує схемотехнічну реалізацію.

Ключові слова:негатрон, від’ємна ємність, сенсор.

Разработана и исследована схема емкостного автогенераторного сенсора на С-негатроне. Показано, что отрицательная емкость приводит к повышению чувствительности сенсора в 2–5 раз, а отрицательное активное сопротивление С-негатрона обеспечивает автогенераторный режим, упрощает схемотехническую реализацию.

Ключевые слова: негатрон, отрицательная емкость, сенсор.

The scheme of a capacitive generator sensor on C-negatron has been created and investigated.  It has been demonstrated that the availability of a negative capacity of C-negatron leads to increase of a sensor sensitiveness by 2–5 times, and the availability of a negative active resistance provides a regime of a generator, which simplifies circuit implementation.

Keywords: negatron, negative capacitance, sensor.