Оптимізація профілю показника заломлення оптичних волокон для високошвидкісних мереж передавання інформації

Левандовський В. Г., к.ф.-м.н., доцент

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київ, Україна

Одержані профілі показників заломлення оптичного волокна зі зміщеною нену-льовою дисперсією в E, S, C, L діапазонах довжин хвиль, а також, волокон з від’ємною дисперсією в діапазоні довжин хвиль 1,25 — 1,65 мкм. Мінімальне значення дисперсії дозволяє зменшити розширення оптичних імпульсів і виявляється достатнім для знач-ного зменшення впливу нелінійного ефекту чотирихвильового змішання, що дозволяє зменшити втрати інформації. Це дає можливість підвищити пропускну здатність систем передачі і дозволяє мінімізувати витрати на компенсацію як самої дисперсії, так і її негладкості. Такі оптичні волокна можуть застосовуватись в мережах з інтенсивним спектральним ущільненням та великим числом каналів (DWDM), які працюють в діапазонах 1310 нм, 1420 нм, 1665 нм.

Ключові слова: оптичне волокно, нелінійні ефекти, дисперсія оптичного волокна, спектральне ущільнення.

Получены профили показателя преломления оптического волокна со смещенной ненулевой дисперсией в E, S, C, L діапазонах длин волн, а также, волокон с отрица-тельной дисперсией в диапазоне длин волн 1,25 — 1,65 мкм. Минимальное значение дисперсии позволяет уменьшить уширение оптических импульсов и оказывается достаточным для подавления нелинейного эффекта четырехволнового смешивания, что позволяет снизить потери информации. Это дает возможность повысить пропускную способность системы передачи и позволяет минимизировать затраты на компенсацию как самой дисперсии так и ее негладкости. Такие волокна могут применяться в сетях с интенсивным спектральным уплотнением и большим числом каналов (DWDM), работающих в диапазонах 1310 нм, 1420 нм, 1665 нм.

Ключевые слова: оптическое волокно, нелинейные эффекты, дисперсия оптиче-ского волокна, спектральное уплотнение.

Refractive index profiles of optical fibers with shifted nonzero dispersion at E, S, C, L wavelength diapasons and for fibers with negative dispersion value at 1,25 — 1,65 mkm wavelength diapason have been determined. Such minimization of dispersion makes it possi-ble to reduce optical impulses broadening and provide to nonlinear fourwave mixing suppres-sion as to decrease information losses. It make possible to increase transmission system ca-pacity and to minimize effort for dispersion compensation and for compensation of dispersion curve roughness also. Such optical fibers can be used in networks with intensive wavelength division multiplexing and a lot of channels (DWDM). That works in 1310 nм, 1420 nм, 1665 nм diapasons.

Keywords: optical fiber, nonlinear effects, dispersion of optical fiber, wavelength divi-sion multiplexing.

Download this file (RTPSAS_2014_s2_t12.pdf)Левандовський В.Г.[Тези]438 Kb