Дослідження біосенсорної реакції клітинних субстанцій на випромінювання імпульсного газорозрядного генератора для інформаційно-хвильової терапії

Олійник Володимир Петрович1, к.т.н., доц.; Куліш Сергій Миколойович1, к.т.н, доц.; Степанова Катерина Олександрівна2, аспірант

(1 Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», м. Харків, Україна;     2 Національний фармацевтичний університет, м. Харків, Україна)

У роботі запропоновано використовувати в якості індикатора електромагнітного випромінювання міліметрового діапазону наднизької інтенсивності біологічну реакцію клітин в умовах in vitro. Об'єктом дослідження була суспензія клітин кісткового мозку щурів у фізіологічному розчині. Показано принципову можливість побудови біосенсорів на основі клітинних структур для реєстрації надслабкого випромінювання міліметрового діапазону.

Ключові слова: міліметровий діапазон, імпульсний газорозрядний генератор, наднизька інтенсивність, клітини, біосенсори