Розрахунок мінімальних січень для відмовостійких систем на основі структурно-автоматної моделі

Волочій Богдан Юрійович, д.т.н., проф.; Озірковський Леонід Деонісійович, к.т.н., доц.; Мащак Андрій Володимирович, аспірант; Шкілюк Олександр Петрович, аспірант; Кулик Ігор Володимирович, асистент

(Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів, Україна)

У роботі представлено методику яка базується на основі удосконаленої технології моделювання. Дана технологія передбачає розробку структурно-автоматної моделі і далі в автоматизованому режимі будується граф станів та переходів, формується та розв'язується система диференційних рівнянь. В результаті отримується матриця інтенсивностей переходів з якої отримуються мінімальні січення. Дана методика представлена як альтернатива аналізу дерева відмов.

Ключові слова: надійність, дерево відмов, мінімальні січення, структурно-автоматна модель.