Вплив неточності формування фазового зсуву на вихідну частоту дискретного фазообертача при зміщенні частоти.

Яненко Олексій Пилипович, д.т.н., професор; Горшков Андрій Валерійович, студент

(Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна)

Частотозміщуючі перетворювачі (ЧЗП) сигналів можна класифікувати за принципом зміни фазового кута: аналогові перетворювачі (фаза сигналу змінюється неперервно) та дискретні (стрибкоподібна зміна). В останні роки більш поширеними стали дискретні системи на основі керованих фазообертачів (гармонійних та тригерних подільників частоти), які мають низку переваг: значне придушення несучої частоти та широкі межі зміщення частоти. До недоліків цих ЧЗП слід віднести пониження несучої частоти та втрату амплітудної інформації в процесі перетворення (зміщення) вхідного сигналу.

Download this file (RTPSAS_2013_s3_p079.pdf)Яненко О.П., Горшков А. В.[Тези]584 Kb