Оптимізація лінійних параметричних кіл за умови контролю їх стійкості

Шаповалов Юрій Іванович, д.т.н., доцент; Мандзій Богдан Андрійович, д.т.н., професор; Бачик Дарія Романівна,аспірант

(Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів, Україна)

Розглянуто можливість застосування частотного символьного методу аналізу лінійних параметричних кіл до розв’язування оптимізаційної задачі за контролю стійкості усталеного режиму. Наведено приклади оптимізації одноконтурного параметричного підсилювача за функцією цілі, що основана на обчисленні параметричних передавальних функцій за апроксимації їх тригонометричними поліномами Фур’є. Допустима область зміни варійованих параметрів визначається з попередньої оцінки асимптотичної стійкості кола.

Ключові слова: частотний символьний метод, асимптотична стійкість, функція цілі, функція характеристика.