Методи підвищення ефективності катетерної радіочастотної абляції аритмогенних зон серця

Сичик М. М.1,2, к.т.н., провідний інженер; Кравчук Б. Б.1, к.мед.н., лікар-хірург; Філімонова В. В2, магістрант; Ковшевацька В. В.2, магістрант; Лафета О. О.2, бакалавр

1 Національний інститут серцево-судиної хірургії імені М.М.Амосова Національної академії медичних наук України», м. Київ, Україна

2 Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Запропоновані методи та засоби катетерної РЧА, які впроваджено в клінічну практику. Вони дозволяють підвищити ефективність та безпечність методу катетерної РЧА за рахунок візуального інформаційного забезпечення процедури абляції.

Ключові слова: катетерна РЧА, ефективність, безпечність.

Предложены методы и средства катетерной РЧА, которые внедрены в клиническую практику. Они позволяют повысить эффективность и безопасность метода катетерной РЧА за счет визуального информационного обеспечения процедуры абляции.

Ключевые слова: катетерная РЧА, эффективность, безопасность.

Methods and tools of catheter RFA introduced into clinical practice are proposed. They allow to increase the efficiency and safety of the catheter RFA method due to the visual information support of the ablation procedure.

Keywords: catheter RFA, efficacy, safety.