Антени для MIMO-системи передачі даних

Стефанишина Ю. І., бакалавр; Василенко Д. О., к. т. н, доцент

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Розглянуто особливості розташування двох PIFA антен в діапазоні 2,4 – 2,5ГГц. Встановлено, що для забезпечення умови S21 < -20дБ найменша відстань між антенами PIFA складає 16 мм. При цьому необхідно забезпечити дзеркальну орієнтацію антен.

Ключові слова: MIMO, PIFA, розв’язка між антенами.

Рассмотрены особенности расположения двух PIFA антенн в диапазоне 2,4 – 2,5ГГц. Установлено, что для обеспечения условия S21 < -20дБ наименьшее расстояние между антеннами PIFA составляет 16 мм. При этом необходимо обеспечить зеркальную ориентацию антенн.

Ключевые слова: MIMO, PIFA, развязка между антеннами.

PIFA antenna’s mutual position is considered for the frequency range 2.4 – 2.5 GHz. It is shown that minimum antenna displacement of 16 mm is achieved for the mirrored antenna position.

Keywords: MIMO, PIFA, antenna isolation.