Особливості оцінювання безвідмовності і безпеки апаратно-програмних комплексів

Мірських Г. О., к.т.н., доцент

Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ, Україна

На підставі аналізу станів технічного об’єкта, до складу якого входить відповідне програмне забезпечення, зроблено висновок щодо необхідності оцінювання стабільності експлуатації таких об’єктів на підставі розроблення сценаріїв переходу об’єкту з одного стану до іншого з виділенням тих складових, які в найбільшій мірі відповідальні за реалізацію відповідного сценарію. При цьому мірою усталеного функціонування об’єкту може бути ймовірність реалізації якого-небудь сценарію, а краще – всієї сукупності сценаріїв.

Ключові слова: технічний стан, безвідмовність, аварійність.

На основании анализа состояний технического объекта, в состав которого входит соответствующее программное обеспечение, сделаны выводы о необходимости оценивания стабильности эксплуатации таких объектов на основе разработки сценариев перехода объекта от одного состояния к другому с выделением тех составляющих, которые в наибольшей мере ответственны за реализацию соответствующего сценария. при этом мерой стабильности функционирования объекта может быть вероятность реализации какого-нибудь сценария, а лучше – всей совокупности сценариев.

Ключевые слова: техническое состояние, безотказность, аварийность.

On the basis of the technical state of the object, this includes appropriate software, concluded on the need assessment stabilization operation of those facilities on the basis of the development scenarios of transition from objection state to another with the release of components that are most responsible for the implementation of the relevant scenario. At the same time, the measure of the stable functioning of the object may be the likelihood of implementation of a script, but preferably – the whole set of scenarios.

Keywords: technical condition, failure-free operation, accident rate.

Download this file (RTPSAS_2018_s2_t03.pdf)Мірських Г. О.[Тези]487 Kb