Формування узагальненого показника якості технічного об’єкта з урахуванням об’єму фінансування проекту

Мірських Г. О., к.т.н., доцент

Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ, Україна

Для побудови узагальненого показника якості технічного об’єкта з метою порівняння варіантів його реалізації на стадії, що передує етапу проектування, пропонується алгоритм, яким враховується об’єм фінансування на реалізацію окремих показників якості. Алгоритм базується на нечіткій логіці і передбачає введення спеціальної функції, якою встановлюється взаємна залежність норми показника від об’єму фінансування.

Ключові слова: проектування, показники якості, узагальнений показник якості.

Для построения обобщенного показателя качества технического объекта с целью сравнения вариантов его реализации на предпроектной стадии, предлагается алгоритм, которым учитывается объём финансирования на реализацию отдельных показателей качества. Алгоритм базируется на нечёткой логике и предусматривает введение специальной функции, которой устанавливается взаимная связь нормы показателя от объёма финансирования.

Ключевые слова: проектирование, показатели качества, обобщённый показатель качества.

It is to construct of the general quality indicator of a technical object in order to compare the options for its implementation at the pre-project stage, an algorithm is proposed that takes into account the amount of funding for the implementation of individual quality indicators. The algorithm is based on fuzzy logic and provides for the introduction of a special function, which establishes the relationship between the norm of the indicator and the volume of financing.

Keywords: design, quality indicators, generalized quality index.

Download this file (RTPSAS_2018_s2_t07.pdf)Мірських Г. О.[Тези]492 Kb