Модель неоднорідної лінії передачі для біосередовища

Герус А. М., студентка; Нелін Є. А., д.т.н., професор

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Розглянуто моделювання поширення електромагнітних хвиль у багатошаровому біосередовищі за моделлю неоднорідної лінії передачі. Наведено частотну характеристику коефіцієнта відбиття. Виконано порівняння отриманої залежності з характеристикою за моделлю багатопроменевої інтерференції та з залежністю без урахування втрат.

Ключові слова: біосередовище, хвильовий імпеданс, неоднорідна лінія передачі.

Рассмотрено моделирование распространения электромагнитных волн в многослойной биосреде на основе модели неоднородной линии передачи. Приведена частотная характеристика коэффициента отражения. Выполнено сравнение полученной зависимости с характеристикой согласно модели многолучевой интерференции и с зависимостью без учета потерь.

Ключевые слова: биосреда, волновой импеданс, неоднородная линия передачи.

Simulation of electromagnetic waves propagation in multilayer biomedium based on nonuniform transmission line model is considered. Reflection coefficient frequency characteristic is given. A comparison of obtained dependence with characteristic according to multipath interference model and with dependence without losses taking into account is made.

Keywords: biomedium, wave impedance, nonuniform transmission line.

Download this file (RTPSAS_2018_s6_t04.pdf)Герус А. М., Нелін Є. А.[Тези]688 Kb