Хвилевідно-планарний підсилювач з просторовим сумуванням потужності діапазону частот 30–40 ГГЦ

Омеляненко М. Ю., ст. викл.; Правда В. І., к.т.н., професор; Романенко Т. В., магістр

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Представлені результати розробки підсилювача з просторовим сумуванням потужності діапазону частот 30–40 ГГц. На відміну від діючих конструкцій в пристрої використовуютьсязапропоновані поздовжньо-зондові переходи від прямокутного хвилеводу до компланарної мікросмужкової лінії, завдяки чому вдалося отримати високий ККДη≈85 в широкому діапазоні частот.

Ключові слова:

Представлены результаты разработанного усилителя с пространственным сложением мощности диапазона частот 30–40 ГГц. В отличииот существующих конструкций в устройстве используются предложенные продольно-зондовые переходы от прямоугольного волновода к компланарной микрополосковой линии, благодаря чему удалось получить высокий КПДη≈85в широкой полосе частот.

Ключевые слова:

Thewaveguide typespace-power combiner in the 30–40 GHz frequency band was designed. The new waveguide-to-CPS-waveguide enabled to reducethe transmission losses and to achieve the high efficiency of combining of the order of η≈85 at wide frequency band.

Keywords: