Оцінка втрат в дроселях узгоджуючих фільтрів ультразвукових генераторів

Мовчанюк. А. В., к.т.н., доц.; Середін А. П.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Представлені результати порівняння результатів розрахунків втрат в проводі обмотки узгоджуючих дроселів ультразвукових генераторів. В результаті порівняльного аналізу доведено, що результати розрахунків за різними моделями потенційно мають велику розбіжність. Окреслено перспективний метод впливу на втрати в дроселях за рахунок вибору різних за конструкцією проводів.

Ключові слова: узгоджуючий дросель, скін-ефект, ефект близькості.

Представлены результаты сравнения методик расчета потерь в проводе обмотки согласующих дросселей ультразвуковых генераторов. В результате сравнительного анализа доказано, что результаты расчетов потенциально имеют большое расхождение. Предложен перспективный метод воздействия на потери в дросселях за счет выбора различных по конструкции проводов.

Ключевые слова: согласующий фильтр, скин-эффект, эффект близости.

The results of a comparison of the methods for calculating losses in the winding wire of the matching chokes of ultrasonic generators are presented. As a result of the comparative analysis, it is proved that the results of calculations potentially have a large discrepancy. A perspective method of influencing the losses in throttles is proposed due to the choice of wires different in design.

Keywords: matching filter, skin depth, eddy current.

Download this file (RTPSAS_2018_s2_t08.pdf)Мовчанюк. А. В., Середін А. П.[Тези]686 Kb