Алгоритмізація пошуку несправностей друкованої плати за допомогою штучної нейронної мережі

Рибченко Є. О., магістрант; Іванов Д. Ю.; Адаменко Ю. Ф., к.т.н.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Представлено алгоритму перевірки наявності необхідних встановлених радіоелементів на друковану плату. Показано, що кадрування зображення дозволяє зменшити витрати часу та машинних ресурсів. Показані переваги та недоліки запропонованого методу та подальші можливості його розширення.

Ключові слова: друкована плата, вихідний контроль, розпізнавання образів, нейронна мережа, машинне навчання.

Представлен алгоритм проверки наличия необходимых установленных радиоэлементов на печатную плату. Показано, что кадрирование изображения позволяет уменьшить затраты времени и машинных ресурсов. Показаны преимущества и недостатки предложенного метода и дальнейшие возможности его расширения.

Ключевые слова: печатная плата, выходной контроль, распознавание образов, нейронная сеть, машинное обучение.

An algorithm for checking the presence of necessary radioelements on a printed circuit board is presented. It is shown that cropping the image reduces the time and machine resources. The advantages and disadvantages of the offered method and the further possibilities of its expansion are shown.

Keywords: printed circuit board, initial control, pattern recognition, neural network, machine learning.