Використання АЦП для визначення інтервалу часу між імпульсами в акселерометрі з волоконно-оптичним давачем

Дяченко Р. А., Дем’яненко П. О. к.т.н., доц.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна

Створення прецизійних вимірювачів на основі волоконно-оптичних давачів з імпульсною модуляцією інтенсивності оптичного потоку, потребує забезпечення високоточного вимірювання часових параметрів імпульсної послідовності. Попередня обробка сигналу, за допомогою АЦП, дозволяє зменшити похибку вимірювання часових інтервалів до значень, обернених частоті дискретизації АЦП. Оскільки частота дискретизації може сягати гігагерцових значень, то похибка визначення часових інтервалів імпульсної послідовності може складати наносекунди.

Ключові слова: волоконно-оптичний давач

Создание прецизионных измерительных приборов на основе волоконно-оптических датчиков с импульсной модуляцией интенсивности оптического потока, требует обеспечения высокоточного измерения временных параметров импульсной последова-тельности. Предварительная обработка сигнала, с помощью АЦП, позволяет уменьшить погрешность измерения временных интервалов до значений, обратных частоте дискретизации АЦП. Поскольку частота дискретизации может достигать гигагерцовых значений, то погрешность определения временных интервалов импульсной последовательно-сти может составлять наносекунды.

Ключевые слова: волоконно-оптический датчик.

The creation of precision meters based on fiber-optic sensors with pulsed modulation of the intensity of the optical stream requires the accurate measurement of the pulse sequence timing parameters. Pre-processing of the signal, using the ADC, allows you to reduce the measurement error of time intervals to values reversed by the sampling frequency of the ADC. Since the sampling rate can reach gigahertz values, the error in determining the pulse sequence time intervals can be nanoseconds.

Keywords: fiber-optic sensor.