Analysis of the model for calculating the radio links millimeter range energy budget

Kremenetskaya Y. A, Ph. D., Zhukova E. R., Morozova S.V.

State University of telecommunications, Kyiv, Ukraine

В роботі показано, що для радіосистем міліметрового діапазону основні втрати в тракті пов'язані не з загасанням сигналу в вільному просторі, а з фізичними особливостями поширення, формування і випромінювання радіосигналів.

Ключові слова: міліметровий діапазон, модель Фрііса, загасання у вільному просторі, енергетичний бюджет радіолінії.

В работе показано, что для радиосистем миллиметрового диапазона основные потери в тракте связаны не с затуханием сигнала в свободном пространстве, а с физическими особенностями распространения, формирования и излучения радиосигналов.

Ключевые слова: миллиметровый диапазон, модель Фрииса, затухание в свободном пространстве, энергетический бюджет радиолинии.

In the article it is shown that for systems of millimeter band basic path loss are not associated with the attenuation in free space and with the physical features of radio signals distribution, formation and radiation.

Keywords: millimeter range, the Friis model, the attenuation in free space, the energy budget of the radio link