Зондування нелінійних розсіювачів з «електрично малими» антенами

Нільський Богдан Олександрович, магістрант, Зінченко Максим В’ячеславович, к.т.н.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Показано, що максимально ефективно нелінійним розсіювачем поглинається енергія тих спектральних складових зондуючого сигналу, довжини хвиль яких зрівнянні з довжинами його «випадкових» антен, тому раціональним для практики є використання чергування різних за амплітудою і формою опромінюючих сигналів, що представляють реалізацію випадкового процесу із суцільним спектром.

Ключові слова: Нелінійний розсіювач, зондуючий сигнал, «електрично малі» антени

Показано, что максимально эффективно нелинейным рассеивателем поглощается энергия тех спектральных составляющих зондирующего сигнала, длины волн которых сравнимы с длинами его «случайных» антенн, поэтому для практики рациональным является использование чередования различных по амплитуде и форме облучающих сигналов, представляющих реализацию случайного процесса со сплошным спектром.

Ключевые слова: Нелинейный рассеиватель, зондирующий сигнал, «электрически малые» антенны

It is shown that the most efficient by nonlinear scatterer absorbed the energy of the probing signal spectral components which wavelengths are matched with its "random" anten-nas length, so it is rational in practice to use irradiate signals alternation of different amplitude and shape that represent the realization of a random process of continuous spectrum.

Keywords: Nonlinear diffuser, sounding the alarm, "electrically small" antennas