Виявлення стеганограм з використанням універсальних статистичних моделей контейнеру

Прогонов Дмитро Олександрович; Панічева Дарина Олегівна

Фізико-технічний інститут, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна

В роботі досліджена точність виявлення стеганограм, сформованих з використан-ням сингулярного розкладу матриць яскравості пікселів зображення-контейнеру, при застосуванні статистичних моделей цифрових зображень в просторовій (модель SPAM) та частотній (модель CC-PEV) областях, а також універсальної статистичної моделі CDF. Встановлено, що використання моделі CDF дозволяє суттєво підвищити точність виявлення стеганограм, у порівнянні з моделями SPAM та CC-PEV, навіть у випадку слабкого заповнення зображення-контейнеру стегоданими.

Ключові слова: статистичний стегоаналіз, сингулярний розклад.

В работе проведены исследования точности обнаружения стеганограмм, сформи-рованных с применением сингулярного разложения матриц яркостей пикселей изобра-жения-контейнера, при с использованием статистических моделей цифровых изобра-жений в пространственной (модель SPAM) и частотной (модель CC-PEV) областях, а также универсальной статистической модели CDF. Показано, что использование моде-ли CDF позволяет существенно повысить точность обнаружения стеганограмм, в срав-нении с моделями SPAM и CC-PEV, даже в случае слабого заполнения изображения-контейнера стегоданными.

Ключевые слова: статистический стегоанализ, сингулярное разложение.

The paper is devoted to analysis the accuracy of stego image detection by usage of sta-tistical models the cover image in spatial (SPAM model) and frequency (CC-PEV) domains, as well as universal CDF model. It is considered the case of message hiding with usage of singular decomposition of cover image matrices. We demonstrate that usage of universal CDF model allows significantly improve the accuracy of stego image detection, even in case of low cover image payload.

Keywords: statistical steganalysis, singular decomposition

Download this file (RTPSAS_2016_s8_t06.pdf)Прогонов Д. О., Панічева Д. О.[Тези]436 Kb