Компенсація дисперсії у волоконних бреггівських решітках

Дяченко Радомир Анатолійович; Левандовський Віталій Георгійович, к.ф.-м.н., доцент; Непочатих Юрій Васильович, ст. викл.

Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Представлено результати моделювання волоконної бреггівської решітки, у якій рі-зні спектральні складові вхідного імпульсу проходять різні оптичні шляхи, і виникає штучно створена дисперсія, яка може компенсувати хроматичну дисперсію волокна. Розрахунками виявлено, що десятисантиметрова решітка може компенсувати диспер-сію 1700 пс/нм для 100 км стандартного одномодового волокна для 0,6 нм ширини сму-ги. Проведено розрахунки з використанням теорії зв’язаних мод для більш складних структур, що складаються з багатьох елементів з різними періодами решітки.

Ключові слова: бреггівська решітка, стандартне одномодове оптичне волокно, дисперсія, хроматична дисперсія, фоточутливість.

Представлены результаты моделирования волоконной брэгговской решетки, в ко-торой различные спектральные составляющие входного импульса проходят разные оп-тические пути, и возникает искусственно созданная дисперсия, которая может компен-сировать хроматическую дисперсию волокна. Результаты расчетов свидетельствуют, что десятисантиметровая решетка может компенсировать дисперсию 100 км стандарт-ного одномодового волокна для 0,6 нм ширины полосы. Проведены расчеты с приме-нением теории связанных мод для более сложных структур, состоящих из многих еле-ментов с разными периодами решетки.

Ключевые слова:брєгговская решетка, стандартное одномодовое оптическое волокно, дисперсия, хроматическая дисперсия, светочувствительность.

The results of the modeling of fiber Bragg grating in which the various spectral compo-nents of the input pulse pass through different optical paths, and there is an artificially created dispersion which can compensate for the chromatic dispersion of the fiber. The calculation results show that tencentimeter array can compensate the dispersion of 100 km of standard single-mode fiber for the 0,6 nm bandwidth. The calculation using coupled mode theory for more complicated structures consisting of unequal periods of grating has been made.

Keywords: Bragg grating, a standard singlemode optical fibers, dispersion, chromatic dispersion, photosensitivity.