Особенности определения точности навигации в системе GPS

Трапезон Кирилл Александрович, к.т.н, доцент; Литош Виктор Николаевич, магистрант; Гумен Т.Ф.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Наведено математичні особливості розрахунку точності вимірювання координат об’єкту у випадку використання навігаційної системи GPS. Визначено параметри та фактори, які дозволяють провести корегування отриманих координат програмними засобами. Знайдено оптимальну кількість супутників, які необхідно захопити приймачу за для досягнення потрібної точності визначення координат об'єкту. Отримані рекоме-ндації для розробки у майбутньому алгоритму коректної роботи навігаційної системи GPS.

Ключові слова: навігація, точність, розташування, супутник, приймач.

Показаны математические особенности расчета точности измерения координат объекта при использовании навигационной системы GPS. Определены параметры и факторы, которые позволяют провести коррекцию полученных координат программным способом. Найдено оптимальное число спутников, которые необходимо захватить приемников для достижения требуемой точности определения координат объекта. Получены предпосылки для разработки в будущем алгоритма корректной работы навигационной системы GPS.

Ключевые слова: навигация, точность, местоположение, спутник, приемник.

The mathematical features of calculation of exactness of measuring of coordinates of object are shown at the use of navigation system GPS. Parameters and factors that allow to conduct the correction of the got coordinates a programmatic method are certain. The optimal number of companions that must be taken receivers for the achievement of the required ex-actness of determination of coordinates of object is found. Pre-conditions are got for devel-opment in the future of algorithm of correct work of navigation system GPS.

Keywords: navigation, exactness, location, satellite, receiver.