Оцінка рівня відбитого радіолокаційного сигналу на фоні морського клатера при різних кутах опромінення

Правда В.І.1, професор; Танигін В.Ю.2; Роземборський Вадим Миколайович1, магістрант;

1Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна
2ТОВ «Радіонікс»

Представлені етапи моделювання цифрової обробки радіолокаційного сигналу (ЦОС), що отриманий в обстановці адитивних флуктуаційних та пасивних завад. Результатом моделювання ЦОС є виявлення цілей, визначення відстаней до цілей та швидкостей цілей.

Ключові слова: динамічний діапазон, РЛС, морський клатер.

Аннотация http://kodu.ut.ee..ml

Проанализированы методы оценки ЭПР отражающей поверхности моря для раз-личных углов падения и длин волн. На их основе проведены расчеты отношение сигнал/клаттер для помех по главному лучу и линии высоты. Полученные результаты использованы для выбора динамического диапазона АЦП приемника РЛС.

Ключевые слова: динамический диапазон, РЛС, морской клатер.

Was analized radar cross-section of the sea surface at different angles of incidence and wavelengths.On the basis of this modeling were obtained calculations of the signal to clutter ratio of the main beam and the altitude line of the radar. The results used to select the dynamic range of the radar receiver ADC.

Keywords: dynamic range, radar, sea clutter.