Алгоритм класифікації двовимірних образів з використанням методу нормалізації «за кроком»

Сушко Ірина Олександрівна, к.т.н., доцент; Іванюк Наталія Олександрівна, к.т.н., доцент; Чекерис Інга Олександрівна

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

В роботі проведено порівняння методів розпізнавання образів. Запропоновано алгоритм нормалізації двовимірних образів за кроком з використаннямм дискретного косинусного перетворення. Наведено формулу розрахунку коефіцієнту трансформант для кількісної оцінки відмінності досліджуваного образу та еталону.

Ключові слова: розпізнавання, класифікація, образ, нормалізація, коефіцієнт трансформант.

В работе представлено сравнение методов распознавания образов. Предложен алгоритм нормализации двухмерных образов по шагу с использованием дискретного косинусного преобразования. Представлена формула для расчета коэффициента трансформант для количественной оценки отличия исследуемого образа и эталона..

Ключевые слова: распознавание, классификация, образ, нормализация, коэффициент трансформант.

The comparison of image recognition methods is presented. Algorithm of two-dimensional images normalization by step using Discrete Cosine Transform is proposed. Formula for calculation the transform coefficient to quantify the differences between researched and reference image is given.

Keywords: recognition, classification, image, normalization, transform coefficient.