Виявлення демаскуючих ознак стеганограм, сформованих на основі сингулярного розкладу матриць цифрових зображень

Голубничий Василь Олександрович; Прогонов Дмитро Олександрович; Кущ Сергій Миколайович, к.т.н., доцент

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

В роботі досліджені зміни статистичних параметрів метрик якості чистих та заповнених контейнерів при обробці окремих каналів кольору цифрових зображень з використанням медіанної, вінеровської та гаусівської фільтрації. За результатами проведеного аналізу сформовані кластери ознак чистих контейнерів та стеганограм, на основі котрих можливе розпізнавання наявності стегоданих у цифрових зображеннях.

Ключові слова: пасивний стегоаналіз, метрики якості зображень.

В работе проведены исследования изменения статистических параметров метрик качества чистых и заполненных контейнеров при обработке отдельных каналов цвета цифровых изображений с использованием медианной, винеровской и гауссовской фи-льтрации. За результатами проведенного анализа сформированы кластеры признаков чистых контейнеров и стеганограмм, на основании которых возможно распознавание наличия стегоданных в цифровых изображениях.

Ключевые слова: пассивный стегоанализ, метрики качества изображений.

The paper is devoted to analysis of alteration the statistical parameters of image quality metrics for empty and filled cover images by separate color channel processing with usage of median, Wiener and Gaussian filtering. Based on obtained results, there are formed the clusters in feature space for cover and stego images, which allow discerning the presence ofhidden messages in digital image.

Keywords: passive steganalysis, image quality metrics.