Низькотемпературні ємнісні елементи на основі ниткоподібних кристалів кремнію

Дружинін Анатолій Олександрович, д.т.н., професор; Островський І.П., д.т.н., доцент; Ховерко Ю.М., к.т.н., с.н.с.; Корецький Р.М.

Національний університет «Львівська політехніка», м.Львів, Україна

На основі імпедансних досліджень НК Si з концентрацією легуючої домішки 5∙1017–1018 см-3, що відповідає діелектричному боку переходу метал-діелектрик, запропоновано можливість створення напівпровідникових реактивних елементів з ємнісним імпедансом, працездатних за низьких температур 4,2–30К.

Ключові слова: нитевидные кристаллы, импеданс, емкость.

На основе импедансных исследований НК Si с концентрацией легирующей примеси 5∙1017–1018 см-3, что соответствует диэлектрической стороне перехода металл-диэлектрик, предложено возможность создания полупроводниковых реактивных элементов с емкостным імпедансом, работоспособных при низких температурах 4,2–30К.

Ключевые слова: Адаптивная фильтрация, фильтры на ПАВ, пленки окиси цинка.

The paper deals with studies of impedance spectroscopy of Si whiskers with doping concentration 5∙1017–1018 cm-3 corresponding to metal-insulator transition in the region of low (4,2–30 K) temperatures. The semiconductor reactive element with capacity impedance has been proposed based on Si whiskers, which can operate in the range of low temperatures.

Keywords: impedance, whiskers, capacitor.