Метаматеріали та структури на їх основі

Корнійчук Максим Васильович; Назарько Анатолій Іванович, к.т.н.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Розглянуто найбільш поширені напрямки метаматеріалів, що використовуються в мікросмужкових пристроях, — кристалоподібні структури, електромагнітні структури з забороненою зоною (EBG), лівосторонні матеріали та періодичні неоднорідності на заземленій поверхні мікросмужкових пристроїв (періодичні DGSs). Вказано особливості, переваги та недоліки розглянутих технологій.

Ключові слова: метаматеріали, штучні періодичні структури.

Рассмотрены наиболее распространенные направления метаматериалов, используемых в микрополосковых устройствах, — кристаллоподобные структуры, электромагнитные структуры с запрещенной зоной (EBG), левосторонние материалы и периодические неоднородности на заземленной поверхности микрополосковых устройств (периодические DGS). Указано особенности, преимущества и недостатки рассмотренных технологий.

Ключевые слова: метаматериалы, искусственные периодические структуры.

The most widespread areas of metamaterials used in microstrip devices are considered — crystal-like structures, electromagnetic bandgap, left-handed metamaterials and periodic defected ground structures. In the paper are specified features, advantages and disadvantages of the considered technologies.

Keywords: metamaterials, artificial periodic structures.

Download this file (RTPSAS_2015_s7_t04.pdf)Корнійчук М.В., Назарько А.І.[тези]280 Kb