Відгалужування та модуляція зв’язаних мод у напівпровідникових шарах з квантовими ямами

Левандовський Віталій Георгійович, к.ф.-м.н., доцент; Мукойда Є.О.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Проведено дослідження поширення світлового випромінювання в .одномодових хвилеводах із квантовими ямами. В цьому випадку оптичне тунелювання між хвилеводами контролюється електричним полем. Мала ефективна маса і збільшена рухливість носіїв заряду призводить до підвищення ефективності модуляції відгалужування або перемикання світлових потоків.

Ключові слова: оптичне тунелювання, зв’язані хвилеводи, квантова яма, модуляція, відгалужування, перемикання, лінії зв’язку.

Проведено исследование распространения светового излучения в одномодовых волноводах с квантовыми ямами. В этом случае оптическое туннелирование между волноводами контролируется электрическим полем. Малая эффективная масса и увеличенная подвижность носителей заряда приводит к увеличению эффективности модуляции, ответвления или переключения.

Ключевые слова: оптическое туннелирование, связанные волноводы, квантовая яма, модуляция, ответвление, переключение, линии связи.

The analysis of light beams propagation in single-mode waveguides with quantum wells being made. In this case mode of optical tunneling is controlled by electric field. Small effective mass and essential carrier’s mobility in films leads to enhanced modulation speed and light energy branching or pumping.

Keywords: optical tunneling, coupled waveguides, quantum well, modulation, branching, switching, communication lines.