Фетальний добовий моніторинг на основі сліпого розділення сигналів

Зінгер Яна Леонідівна; Нелін Євгеній Андрійович, д.т.н., професор

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Розглянуто особливості використання метода сліпого розділення сигналів для виділення сигналу електрокардіограми плода із суміші сигналів, що реєструються на поверхні тіла матері. Виконано порівняння результатів виділення сигналу електрокардіограми плода методами адаптивної фільтрації та сліпого розділення сигналів.

Ключові слова: фетальний моніторинг, електрокардіограма, сліпе розділення сигналів.

Рассмотрены особенности использования слепого разделения сигналов для выделения сигнала электрокардиограммы плода из смеси сигналов, регистрируемых на поверхности тела матери. Выполнено сравнение результатов выделения сигнала электрокардиограммы плода методами адаптивной фильтрации и слепого разделения сигналов.

Ключевые слова: фетальный мониторинг, электрокардиограмма, слепое разделение сигналов.

The features of the use of blind signal separation to select fetal electrocardiogram signal from a mixture of signals recorded on the body surface of the mother are considered. Comparison of results of fetal electrocardiogram signal selection by adaptive filtration and blind signal separation is fulfilled.

Keywords: fetal monitoring, electrocardiogram, blind signal separation.

Download this file (RTPSAS_2015_s6_t06.pdf)Зінгер Я.Л., Нелін Є.А.[тези]423 Kb