Оцінка точності та ефективності систем радіокерування

Бичковський Владислав Олексійович, к.т.н., доцент; Реутська Юлія Юріївна, аспірант

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

На підставі макроскопічного підходу до аналізу процесу радіокерування розглянуто залежності між точністю наведення керованого об’єкта та кількістю інформації, що надходить з керуючої частини. Встановлено потенційні можливості систем радіокерування, їх точність та ефективність. Враховано радіотехнічні характеристики каналу керування.

Ключові слова: радіокерування, інформація, ефективність.

На основании макроскопического подхода к анализу процесса радиоуправления рассмотрены зависимости между точностью наведения управляемого объекта и количеством информации, поступающей из управляющей части. Установлены потенциальные возможности систем радиоуправления, их точность и эффективность. Учтены радиотехнические характеристики канала управления.

Ключевые слова: радиоуправление, информация, эффективность.

Dependencies between targeting of the controlled object precision and the amount of information that comes from the control part were considered on the basis the macroscopic approach to the analysis of the radio control process. The potentials of radio systems, their veracity and efficiency were established. Radio performance of control channel was taken into consideration.

Keywords: radio control, information, efficiency.