Дослідження електромагнітних випромінювань природних фізіотерапевтичних об’єктів

Яненко Олексій Пилипович1, д.т.н., професор; Яворський Б.І.2, д.т.н., професор; Ткачук Р.А.2, д.т.н., проф.; Русинчук Вадім Петрович1, магістрант

1 Національний Технічний Університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна
2 Тернопільський національний технічний університет ім. Пулюя, м.Тернопіль, Україна

Авторами розглянуті результати дослідження ЕМВ природних матеріалів, які використовуються для теплових фізіотерапевтичних процедур. В результаті вимірювань виявлено, що нарівні із тепловим (інфрачервоним) додатнім потоком при використанні озокериту та лікувальної грязі формується мікрохвильова компонента від’ємного типу, чим пояснюється додатковий цілющий вплив лікувальних процедур при больових запальних процесах, які характеризуються підвищеною температурою.

Ключові слова: електромагнітне випромінювання, озокерит, від’ємні та додатні потоки.

Авторами рассмотрены результаты исследования ЭМИ природных материалов, используемых для тепловых физиотерапевтических процедур. В результате измерений показано, что наряду с тепловым (инфракрасным) положительным потоком при использовании озокерита и лечебной грязи формируется микроволновая компонента отрицательного типа, чем объясняет дополнительное благотворное влияние лечебных процедур при местных воспалительных процессах с избыточной температурой.

Ключевые слова: электромагнитное излучение, озокерит, отрицательные и положительные потоки.

The authors reviewed the results of the research of EMR of natural materials are used for thermal physiotherapy. The measurements showed that in addition to positive thermal (infrared) flow when using mineral wax and cure mud were formed microwave component of negative type, which explains the additional beneficial effect of treatment procedures with local inflammatory processes with excessive temperature.

Keywords: electromagnetic radiation, mineral wax, negative and positive flows.