Дослідження проходження світла через біотканину

Яненко Олексій Пилипович, д.т.н., професор; Михайленко Сергій Володимирович, Кальнюк Василь Олександрович

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна

Авторами досліджені методи проникнення світла до організму людини через шкі-ру та жировий шар світловими потоками різної довжини хвилі синього (λ=470 нм) і червоного (λ=660 нм). В експерименті досліджувалась взаємодія світла з біотканиною при контактному впливі, а також на відстані. При цьому вимірювались глибина і розподілення інтенсивності світла в матеріалі біообєкта. Показано, що червоне світло проникає в жирову тканину на глибину до 24 мм, а синє – 15 мм. Наведені результати вимірювання при дистанційному впливі, що може використовуватися для лікування опіків.

Ключові слова: світлодіод, опромінення, біотканина, експеримент.

Авторами исследованы методы проникновения света в организм человека через кожу и жировой слой световыми потоками разной длины волны синего (λ=470 нм) и красного (λ=660 нм). В эксперименте исследовалось взаимодействие света с биотканью при контактном воздействии, также на расстоянии. При этом измерялась глубина и распределение интенсивности света в материале биообъекта. Показано, что красній цвет проникает в жировую ткань на глубину до 24 мм, а синий – 15 мм. Приведены результаты измерения при дистанционном воздействии, которое может использоваться для лечения ожогов.

Ключевые слова: светодиод, облучения, биоткань, эксперимент.

The authors investigated methods of light penetration into the human body through the skin and fat layer light fluxes of different wavelengths of blue (λ = 470 nm) and red (λ = 660 nm). The experiment studied the interaction of light with biotissue at the contact exposure, and at a distance. This measured the depth and intensity distribution of light in the material of biological objects. The red light penetrates into the adipose tissue to a depth of 24 mm, and blue - 15 mm. These results are in distance-measurement effects. This results can be used to treat burns.

Keywords: LED exposure, biological tissues, experiment.