Фазометрична НВЧ система

Яненко Олексій Пилипович1, д.т.н., професор; Горшков А.П.1, аспірант;
Чубенко В. Ю.2 зав. кафедри метрологічного забезпечення виробництва, електричних та радіотехнічних вимірювань

1 Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м.Київ, Україна
2 ДП "Укр НДНЦ проблем стандартизації, сертифікації та якості"

Запропоновано новий спосіб вимірювання різниці фаз в діапазоні надвисоких частот. Представлена блок схема фазометричної системи, яка забезпечує більшу ефекти-вність та точність вимірювання в цьому діапазоні. Перетворення частоти здійснюється з використанням дискретного фазообертача в динамічному режимі з наступним переносом фазових співвідношень на низьку проміжну частоту, що забезпечує хороші параметри системи.

Ключові слова:

Предложен новий способ измерения разности фаз в диапазоне сверхвысоких частот. Представлена блок схема фазоизмерительной системы, которая обеспечивает большую еффективность и точность измерения. Преобразование частоты проводится с использованием дискретного фазовращателя в динамическом режиме, с последующим переносом фазових соотношений на низкую промежуточную частоту, что обеспечивает хорошие параметры системы.

Ключевые слова:

Nowadays we have a big necessity to measure accurately differences of phase in the RF range. The flowchart of the phase-meter for two RF signals with the same frequency and the basic calculations are presented in this article. The basic equations that prove efficiency, accuracy and promising opportunities of the future improving and use of this method are introduced. One of the main parameter – accuracy is mainly depends on the schematic design of the low-frequency part of the system and less depends on the high-frequency part. So it will not be a problem as of the high development of low-frequency technology to achieve good parameters of system.

Keywords: