Програмний захист інформації на основі реалізації криптостеганогра-фічної схеми

Кухарська Н. П., к.ф.-м.н., доцент; Лагун А. Е., к.т.н., доцент

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, м. Львів, Україна

Акцентується увага на перспективності підходу, в основі якого знаходиться процедура комбінування методів криптографії та стеганографії. У побудованій криптостеганографічній системі для приховування конфіденційної інформації під час пересилання її відкритими каналами зв’язку поєднано шифр Плейфера з кодуванням молодших розрядів даних WAVE-аудіо-файлів.

Ключові слова: криптографія, стеганографія, захист інформації.

Акцентируется внимание на перспективности подхода, в основе которого находится процедура комбинирования методов криптографии и стеганографии. В построенной криптостеганографической системе для утаивания конфиденциальной информации при передаче ее по открытым каналам связи сочетаются шифр Плейфера и кодирование младших разрядов данных WAVE-аудио-файлов.

Ключевые слова: криптография, стеганография, защита информации.

Attention is accented on the prospects of approach based on the procedure combining the methods of cryptography and steganography. In the created cryptographic and steganographic system hiding of the confidential information during transfer by the open communication channels was combined the Playfair cipher and encoding the least significant bits of WAVE-audio files.

Keywords: cryptography, steganography, information security.

Download this file (RTPSAS_2014_s8_t4.pdf)Кухарська Н.П., Лагун А.Е.[Тези]248 Kb