Концепція побудови пристрою на поверхневих акустичних хвилях для систем адаптивної фільтрації

Піддубний В. О., к.т.н. доцент; Піддубний В. В., інж.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна
Приватний підприємець, м. Київ, Україна

Вказані недоліки цифрових адаптивних фільтрів та зв'язок між цифровими фільт-рами та фільтрами на поверхневих акустичних хвилях (ПАХ). Розглянуті переваги ви-користання ПАХ фільтрів для адаптивної фільтрації та можливі їх конструкції. Запрпо-нована концепція побудови тонкоплівкового адаптивного фільтру на ПАХ.

Ключові слова: Адаптивна фільтрація, фільтри на ПАХ, плівки оксиду цинку.

Показаны недостатки цифровых адаптивных фильтров и связь между цифровыми фильтрами и фильтрами на ПАВ. Рассмотрены преимущества использования ПАВ фильтров для адаптивной фильтрации и возможные их конструкции. Предложена кон-цепция построения тонкопленочного адаптивного фильтра на ПАВ.

Ключевые слова: Адаптивная фильтрация, фильтры на ПАВ, пленки окиси цинка.

Shortcomings of digital adaptive filters and communication between digital and SAW filters are shown. Advantages of use of SAW of filters to an adaptive filtration and their possible designs are considered. The concept of creation of the thin-film adaptive SAW filter is offered.

Keywords: Adaptive filtration, SAW filter, oxide films to zinc