Концепція побудови пристрою на поверхневих акустичних хвилях для систем адаптивної фільтрації

Татарчук Олександр Анатолійович, магістр; Дем'яненко Петро Опанасович, кандидат технічних наук, доцент.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київ, Україна

Для визначення оптичних властивостей біологічних тканин запропонований новий принцип побудови універсального фотометра, який суттєво розширює його функціональні можливості, підвищує точність, надійність, збільшує інформативність та зручність при експлуатації. Досліджена структурно-функціональна схема фотометра, принцип та алгоритм його роботи з біологічними тканинами.

Ключові слова: фотометрія, пристрій перетворення, фотоперетворюючий давач, звукова та світлова індикація.

Для определения оптических свойств биологических тканей предложен новый принцип построения универсального фотометра, который существенно расширяет его функциональные возможности, повышает точность, надежность, увеличивает информативность и удобство при эксплуатации. Исследована структурно-функциональная схема фотометра, принцип и алгоритм его работы с биологическими тканями.

Ключевые слова: фотометрия, устройство преобразования, датчик фотопреобразования, звуковая и световая индикация.

The new principle for universal photometer design defining optical properties of biological tissues is proposed. It substantially extends functional possibilities of this device, improves the accuracy, reliability, increases the information content and convenience in exploitation. The structural and functional scheme of photometer, principle and algorithm of its work with biological tissues are investigated.

Keywords: photometry, the conversion device, photoconversion sensor, sound and light indication.