Використання веб-картографічних сервісів для візуалізації просторово розвинених даних

Топор Дмитро Сергійович, магістрант; Петренко О. В., магістрант; Мосійчук В. С., к.т.н.

Національний технічний університет України «КПІ», Київ, Україна

Розглянута можливість та доцільність використання веб-картографічних сервісів у задачах візуалізації просторово-розвинених даних. Проведено огляд існуючих веб-сервісів та узагальнено функціональну схему взаємодії з картографічними сервісами. Приведено приклад застосування сервісу Google Maps для рішення поставленої задачі.

Ключові слова: веб-сервіс, ГІС, просторово-розвинені дані, візуалізація даних.

Рассмотрена возможность и целесообразность использования веб-картографических сервисов в задачах визуализации пространственно-развитых данных. Проведен обзор существующих веб-сервисов и обобщена функциональная схема взаимодействия с картографическими сервисами. Приведены пример применения сервиса Google Maps для решения поставленной задачи.

Ключевые слова: веб-сервис, ГИС, пространственно-развитые данные, визуализация данных.

The possibility and feasibility of using a web mapping service problems in visualizing of spatial data are considered. A review of existing Web services and generalized functional diagram of the interaction of map services is provided. Examples of the use of the Google Maps service for solving the problem is provided.

Keywords: web-service, GIS, space-developed data, data visualization.