Застосування моделі Ерланга до аналізу обміну даними у системах мобільного зв`язку.

Баховський Петро Федорович, к.т.н., доцент; Євсюк Микола Миколайович, к.т.н., доцент

Луцький національний технічний університет, м. Луцьк, Україна

У системах мобільних телекомунікацій пакетні дані, які застосовують для прийо-му/передачі інформації, потребують проведення розрахунків просторового розподілу для абонентів мобільної мережі. Такі розрахунки можуть бути використаними для роз-робки проектів перспективних систем мобільного зв`язку. Застосування моделі Ерланга при аналізі обміну даними дало можливість розробити методику визначення пропускної спроможності та ємності в режимі обміну, та оцінити наявність чи відсутність ресурсу радіолінії необхідного для прийому/передачі таких даних.

Ключові слова: трафік, радіохвилі, модель Ерланга, мобільний зв'язок.

В системах мобильных телекоммуникаций пакетные данные, применяемые для приема/передачи информации, требуют проведения расчетов пространственного расп-ределения для абонентов мобильной сети. Такие расчеты могут быть использованы для разработки проэктов перспективных систем мобильной связи. Применение модели Эр-ланга при анализе обмена данными позволило разработать методику определения про-пускной способности и емкости в режиме обмена и оценить наличие или отсутствие ресурса радиолинии необходимого для приема/передачи этих данных.

Ключевые слова: трафик, радиоволны, модель Эрланга, мобильная связь.

In mobile telecommunications system packet data that`s used to transmit/receive data, require the calculation of the spatial distribution for mobile networks. These estimates can be used for the development of advanced systems of mobile communications. Applying Erlang model in the analysis of data sharing has made it possible to develop a method for determining the throughput and capacity on-exchange, and to assess the presence or absence of radio resources required to transmit/receive the data.

Keywords: traffic, radio waves, Erlang model , a mobile communications.

Download this file (RTPSAS_2014_s5_t4.pdf)Баховський П.Ф., Євсюк М.М.[Тези]329 Kb