Особливості поглинання електромагнітних хвиль в матричних системах з металевими включеннями

Левандовський Віталій Георгійович, к.ф.-м.н., доцент; Дубенюк А. І.; Медведський М. М.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна

Представлені схема та метод розрахунку ефективної діелектричної та магнітної проникностей для матричної системи з однаковими металевими включеннями сферичної форми. В розглянутому підході враховано вплив відношення радіуса сфери до товщини скін–шару.

Ключові слова: електромагнітні хвилі, матрична система, ефективні діелектрична та магнітна проникності.

Представлены схема и метод расчёта эффективной диэлектрической и магнитной проницаемостей для матричной системы с одинаковыми металлическими включениями сферической формы. В рассмотренном подходе учтено влияние отношения радиуса сферы к толщине скин–слоя.

Ключевые слова: электромагнитные волны, матричная система, эффективные диэлектрическая и магнитная проницаемости.

The scheme and method for calculation of dielectric and magnetic permeability for metallic spheres embedded in matrix system are presented. The influence of the fraction of sphere radius to the skin layer thickness is taken into account.

Keywords: electromagnetic wave, matrix system, effective dielectric and magnetic permeability.